INFORMACIONE PËR MYSAFIRËT

Ne dëshirojmë t’ju ofrojmë një qëndrim të këndshëm, çlodhës dhe të larmishëm në Metzingen. Për komoditetin tuaj në Hotelin tonë, ju ofrojmë disa informacione

Nëse keni ndonjë pyetje apo dëshirë? Ne ju ndihmojmë me gjithë dëshirë.

Ju urojmë qëndrim të këndshëm në Hotel U7.

Ju lutemi kontaktoni në Recepcion.

Ju lutemi kontaktoni në Recepcion.

Ju lutemi kontaktoni në Recepcion nëse keni nevojë për Shtretër të veçantë dhe Carçafë ose nëse keni nevojë për Ushqim specifik.

A keni harruar Krehën, Furçën e Dhëmbëve apo sendet e tjera të Higjienës? Nuk ka problem! Në Recepcionin tonë ne kemi këto sende gati për ju.

Në Hotelin tone kemi një Ashensor. Në rast zjarri Ju lutemi mos përdorni Ashensorin për arsye sigurie.

Farmacia më e afërt është e vendosur në Schönbeinstraße 10. Nga hyrja kryesore majtas, pastaj rruga tjetër majtas, stacioni i trenit në drejtim. Pas rreth 600 m ktheheni majtas në Schönbeinstr. Farmacia është në të majtë. Në Recepcion mund të merrni informacione rreth shërbimit të natës në Farmaci dhe mund te informoheni per Barnatoren kujdestare.

Nëse dëshironi një batanije (pa tarifa), atëherë na kontaktoni në Recepcion.

Ju lutemi na kontaktoni në Recepcion.

Ju lutemi merrni gjithmonë Celësin Kartelë me vete. Kjo ju lejon qasje në të gjitha Dyert e jashtme dhe Dhomën tuaj. Për arsye sigurie, ne ju kërkojmë të siguroheni që Dera e Dhomës tuaj është gjithmonë e mbyllur.

Check-In: Nga ora 15:00 deri në 19:00 në mbrëmje

Check-Out: Deri në orën 11:00 të mëngjesit

Ne jemi klasifikuar me 3 Yje sipas klasifikimit të Hotelit Gjerman dhe Restaurantit. Ne gjithmonë përpiqemi ti zbatojmë standardet e dhëna dhe të përmbushim dëshirat e mysafirëve tanë. Nëse një shërbim nuk është në kënaqësinë tuaj, ju lutemi njoftoni Recepcionin.

Dhomat tona të hotelit dhe korridoret e hotelit janë të pajisura me detektorë tymi. Nëse detektorët e tymit japin ALARM, menjëherë dilni nga ndërtesa.

Biçikletën tuaj mund ta vendosëm ne Bodrumin e Biçikletave.

Ne mund t’ju ndihmojmë në termine të tilla si: Mjek, masazh, pedikyr, manikyr, kozmetikë, Tenis, Bowling, Golf, Mini Golf, udhëtime me Autobus, Teatër, testim Vere, etj.

Ju lutemi kontaktoni në Recepcion.

Një përzgjedhje e Revistave dhe Gazetave të njohura ditore është në dispozicion falas në Holl.

Ju lutemi kontaktoni në Recepcion.

Wi-Fi egziston falas në të gjithë Objektin.

Nëse dëshironi Jastëkë shtesë, ju lutemi kontaktoni në Recepcion.

Nëse dëshironi një Karrige Banjoje, ju lutemi na kontaktoni në Recepcion.

Përveç Karteles EC, ne pranojmë të gjitha Kartelat e Kredisë, (VISA, EURO dhe MASTERCARD).

Ne me kënaqësi e pajisim dhomën tuaj me një Klimë të lëvizshëm. Pyetni në Recepcion. Mund të ket shpenzime shtesë.

Në Hollin tonë kemi Broshura të ndryshme dhe Broshura me informacione në lidhje me qytetin e Metzingenit / Shopping. Ju mund të merrni sugjerime të tjera në Recepcion.

Në ditën e largimit, ju lutemi që Dhomën tuaj ta dorzoni deri në orën 11 dhe të lini Çelësin e Dhomës në Recepcion. Ju faleminderit!

Me knaqësi i lajmë Rrobat tuaja. Qeset për futjen e rrobave janë në dollap. Ju lutem kontaktoni Recepcionin.

Ju lutemi përdorni Makinën e shkëlqimit të Këpucëve në Bodrum. Nëse keni nevojë për Kremë të veçantë Këpucësh, ju lutemi na tregoni dëshirat tuaja.

Ju pret një mëngjes i larmishëm në Byfen tonë pranë Recepcionit nga Ora 7 e deri në 10 të mëngjesit të hënë – të premte.

Lista e Mjekëve, përfshirë edhe Kujdestarinë të shërbimit urgjent, gjindet ne pritje. Nëse nuk ndiheni mirë, ju lutemi informoni pritjen menjëherë. Numri i Telefonit: 07123 9570300.

Nuk lejohet pirja e Duhanit në Hotel. Lokacionin i pirjes e duhanit gjindet jashtë Hotelit në katin e parë pranë Recepcionit.

Ndryshimi ditor i Peshqirëve? Ju lutemi vendosni Peshqirët në dyshemenë e Banjës.

Ndryshimi ditor i lirit? Ju lutemi na kontaktoni në Recepcion.

Radiatorët tanë mund të rregullohen duke e kthyer Unazën e jashtme në Termostatin e ngrohjes. Temperatura e paracaktuar e Dhomës është 21 gradë. Pas disa orësh, Radiatori kthehet në cilësimin e paracaktuar. Nëse nuk doni ta bëni këtë, shtypja e Unazës së jashtme (mënyra manuale) do t’ju lejojë të vendosni temperaturën tuaj të dëshiruar e cila do të mbahet gjatë qëndrimit tuaj. Kur hapni Dritaret, Radiatorët ndalen automatikisht.

Në Recepcion mund te merreni Ombrella pa pagesë. Në interes të mysafirëve të tjerë, ju kërkojmë që të ktheheni cadrat pas përdorimit dhe t’ju njoftojm se do t’ju shtojme Fakturen me 15,00 € nëse e humbiseni Ombrellen.

Me deshirë ju ofrojmë një palë pantofla për qëndrimin tuaj falas. Ju lutemi kontaktoni Recepcionin.

Për arsye teknike, ju lutemi të mos lini asnjë send me vlerë, stoli ose para në Dhomën ose Automjetin tuaj. Për gjërat e çmuara të humbura në Dhomën tuaj, ne nuk mund të marrim përgjegjësi. Ju lutemi përdorni Kasafortën në Dhomën tuaj ose vendosni gjërat e vlefshme në Kasafortë në Recepcion.

Vendparkimet pranë shtëpisë sonë, si dhe në Paulinenstr. 9 janë në dispozicion pa pagesë.

Uji nga Rubineti është Ujë i pijshëm. Pijet janë falas nga ora 06:00 e mëngjesit deri në ora 11:00. Ju mund të blini pije të nxehta në aparatin tonë Kafe pas orës 11:00. Më shumë pije janë në dispozicion nga Makina e Rostiçeri.

Lokacioni i pirjes së duhanit mund të gjendet në katin e parë pranë Recepcionit.

Posta juaj në hyrje do të merret në Recepcion rreth orës 11 të mëngjesit. Dërgesat tuaja postare mund të lini në Recepcion.

Shihni Artikujt e Tualetit.

A jeni të kënaqur – çfarë mund të bëjmë më mirë? Ne ju kërkojmë të na jepni mendimin tuaj për pyetësorin e mbyllur. Ju mund ta hidhni pyetësorin e plotësuar në kutinë e postës në arkiv ose ta hidhni atë në Recepcion. Sigurohuni që t’i marrim sugjerimet tuaja seriozisht. Ju faleminderit.

Recepcioni ynë është i hapur nga Ora 06:00 deri në Ora 20:00. Nëse dëshironi të largoheni në mëngjes para orës 06:00 të mëngjesit, ne ju kërkojmë që të paguani Faturën tuaj një ditë më parë.

Në secilën dhomë ka një plan rrugësh shpëtimi në rast zjarri. Ju lutemi shikoni mirë rrugët e arratisjes. Në rast zjarri mos përdorni ashensorë.

Në Dhomën tuaj do të gjeni Kasafortën në dollap. Gjithashtu mund të dorëzoni gjërat e vlefshme në Recepcion.

Dëshironi të shkoni në Stacionin e trenit? Dëshironi të vizitoni një lokacion të veçantë? Mund tju porosisim Taksi. Ju lutemi kontaktoni Recepcionin një ditë më parë.

Ne do t’ju ndihmojmë të sillni Bagazhet në Dhomë ose përsëri në Makinë. Ju lutemi kontaktoni Recepcionin tonë. Sigurisht, ju ende mund të lini Bagazhet tuaj mbas Check-Out ne Dhomën ton të Bagazheve. Ju lutemi na kontaktoni.

Ju lutemi na kontaktoni në Recepcion.

Ju lutemi kontaktoni Recepcionin.

Numri ynë i telefonit është +49 7123 9570300.

Qdo Dhomë ka një sistem modern të konvertuesit SAT, si dhe një Televizor. Sistemi ynë mund të marrë disa qindra programe. Është e mundur që ju të gjeni programe TV në një kanal të ndryshëm sesa në shtëpi. Ju lutemi të mos ndryshoni cilësimet e TV. Të gjitha stacionet në dispozicion janë programuar.

1 – ARD

2 – ZDF

3 – RTL

4 – SAT 1

5 – Pro 7

6 – VOX

7 – Kabel 1

8 – RTL2

9 – Super RTL

10 – Kika

Kanale të tjera në gjuhë të tjera mund të gjenden duke përdorur butonin “LIST” në telekomandën e TV-së tuaj

E vendosur në Banjën tuaj.